Post miał powstać w czerwcu 2023 roku, ale gdzieś mi umknął. Wróciłam do zdjęć w lutym i postanowiłam, że napiszę parę słów zachęcających do tego, żeby przekroczyć granicę Polsko-Niemiecką i udać się do browaru Landskron. Położony w spokojnej dzielnicy Gorlitz, cechuje się pięknie odrestaurowaną elewacją oraz wnętrzem budynków. To pokaźnych rozmiarów obszar, na którym, jeśli będziemy zainteresowani, możemy wykupić wycieczkę z przewodnikiem, z degustacją złocistego trunku włącznie.
- Browar Landskron w Görlitz (po drugiej stronie Zgorzelca) lokalizacja An der Landskronbrauerei 116
- 02826 Görlitz, Sachsen.
- Samochód można pozostawiać przy samym ogrodzeniu obiektu, wzdłuż ulicy.
- Byliśmy tam w niedzielę i nie było tam wielu turystów, natomiast sam obiekt, wydaje się być pięknie odrestaurowaną perełką w okolicy.
- Otwarty codziennie od 10.00 do 18.00.
- Bilety można kupić na stronie, koszt dla osoby dorosłej 14 euro, 8 euro dla dziecka;
Ceglany budynek, z niezwykle starannie odrestaurowaną elewacją, położony nad Nysą jest jednym z najstarszych zabytków przemysłowych w Niemczech, w którym nadal produkuje się piwo, sam proces produkcyjny trwa nieprzerwanie od 1869 roku, według tradycyjnych metod - w otwartych kadziach. Kompleks cieszy się zainteresowaniem jako miejsce organizacji eventów.
W środku możemy zwiedzać wystawę (opisana nawet w języku polskim:)), wskazującą na poszczególne etapy ważenia piwa marki Landskron. Estetyczne wnętrza są utrzymane w klimacie przemysłu dedykowanego właśnie piwowarstwu. Dla koneserów złocistego trunku, można na miejscu spróbować regionalnego wyrobu, lub zakupić w zasadzie każdy możliwy rodzaj w zlokalizowanym na miejscu firmowym sklepiku. Od czasu do czasu wypuszczana jest limitowana seria piw o ciekawym posmaku np. drożdży porter lub z dodatkiem słodu whisky. Oprócz piwa, można się również zaopatrzyć w firmowe szlafroki, ręczniki koszulki czy breloczki.
Ekipy filmowe również gościły na trenie kompleksu. Browar pojawił się na przykład na dużym ekranie jako port Nowego Jorku w „W 80 dni dookoła świata” z Jackie Chanem oraz jako fabryka czekolady w filmie adaptacja popularnego szwajcarskiego komiksu „Papa Moll”
Jeśli będziecie w okolicy Zgorzelca, to warto zajrzeć w to miejsce. Obiekt przyciąga uwagę, jest wykonany z niezwykłą starannością i kunsztem, zaś piwo, jakie jest tu produkowane, cieszy się opinią najlepszego produktu w Niemczech.
- Jeśli nie macie dość piwa, zapraszam do postu o browarze w Żywcu KLIK
Komentarze
Prześlij komentarz